بیوگرافی معاون علمی دانشگاه البیرونی

معرفی مختصر معاون امور علمی

تحصیلات

پوهندوی دکتور فریدون کریمی در ماه قوس ۱۳۸۵ از دانشکده زراعت دانشگاه کابل به درجۀ عالی فارغ گردید. در ماه سنبله ۱۳۸۶ تصدیق نامۀ رهبری، مدیریت و تجارت را از انستیتوت اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان حاصل نمود. در ماه جدی ۱۳۹۱ دپلوم ماستری را در بخش هارتیکلچر، به­درجۀ عالی (A)، از دانشگاه علوم زراعتی بنگلور (UAS-Bangalore) کشور هندوستان حاصل نمود. در ماه حوت ۱۳۹۶ برنامۀ دکتورا (PhD) را در بخش هارتیکلچر از دانشگاه زراعت و تکنولوژی توکیو، کشور جاپان (Tokyo University of Agriculture and Technology)، به درجۀ اعلی (S)، به پایان رسانید.  

تجارب کاری

دکتور کریمی از آغاز سال ۱۳۸۶ بدینسو منحیث عضو کادر علمی در دانشکده زراعت دانشگاه البیرونی مصروف خدمت می­باشد. درپهلوی آن، نزدیک به ۱۴ سال در بخش­های تحقیق، رهبری، مدیریت، مشاوریت، ترجمۀ علمی ونویسنده­گی با موئسسات ملی و بین­المللی کسب تجربه نموده است. دکتور کریمی از مدت 3 سال بدینسو عضو باز نگر ملی تحصیلات عالی افغانستان بوده و همچنان ریاست افتخاری کمیسیون تحقیق، تالیف و ترجمه وزارت تحصیلات عالی افغانستان را نیز عهده دار می­باشد.

آثار علمی

دکتورکریمی تاکنون به­تعداد ۱۲ مقاله علمی در ژورنالهای معتبر بین المللی (ISI indexed journals) و مقالات متعدد دیگر در منابع داخلی، همچنان مواد درسی در بخش­های مختلف مسلکی تهیه نموده است که دانشمندان زیادی از سراسر حهان از این آثار در نوشته های خود استفاده نموده اند. اخیراً کتاب "راهنمای کامل روش نگارش APA " را به رشتۀ تحریر در آورده است که مفاهیم این روش نگارش معیاری، از جمله منبع نگاری، با جزئیات در آن بیان گردیده است.

 

حساب گوگل اسکالر (Google Scholar)دکتور کریمی که مقاله های بین المللی در آن ثب بوده و قابل دریافت می­باشند:

)https://scholar.google.com/citations?user=CuqaH-MAAAAJ&hl=en( 

 

حساب ریسرچ گیت (ResearchGate) دکتور کریمی که مقاله های بین المللی در آن ثبت بوده و قابل دریافت می­باشند:

)https://www.researchgate.net/profile/Fraidoon_Karimi2/stats(   

 

وبلاگ دکتور کریمی که در آن مقاله های علمی و سایر نوشته های آموزشی نشر شده و بصورت آنلاین قابل دریافت اند:

)http://dehganimrooz.blogfa.com/(   

ایمیل: karimi.f@au.edu.af  (frdmfrdn@gmail.com)

شماره تماس: 0749794366