کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی در پوهنتون کابل پایان یافت

islam_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۷ - ۱۵:۷
دانشگاه البیرونی

کنفرانس ملی تقویت تحصیلات عالی که به تاریخ ۲ حوت با حضور بیش از ۹ صد تن از اعضای کادر علمی از پوهنتون های دولتی و خصوصی از سراسر کشور در پوهنتون کابل برگزار شد و به روز پنجشنبه مورخ ۴ حوت سال جاری و با صدور پیشنهادات برای تقویت نظام تحصیلی کشور پایان یافت.

این کنفرانس که ازسوی پوهنتون کابل روی دست گرفته شده بود، در آن بیش از ۲۵ مقاله علمی و تحقیقی روی موضوعات مختلف و با تمرکز بر تقویت سیستم تحصیلات عالی کشور ازسوی استادان پوهنتون های دولتی و خصوصی برای اشتراک کننده­گان ارائه گردید و همچنان ۱۸ مقاله دیگر برای نشر انتخاب و چاپ گردیده است.

محترم دکتور اسامه عزیز، رئیس پوهنتون کابل در محفل اختیامیه این برنامه، از برگزاری موفقانه و علمی این کنفرانس در یک فضای آرام اظهار خوشی نموده و بحث ها در این کنفرانس را سازنده و مفید بیان کرد. دکتور عزیز افزود،که نتایج حاصل از این کنفرانس بشکل پیشنهاد با جانب وزارت تحصیلات عالی شریک خواهد شد. وی علاوه نمود که در این کنفرانس مسایل مهم علمی بشکل تیوریک در جهت تقویت نظام تحصیلی کشور مطرح گردیده است و ما امیدواریم که مسایل مطرح شده جنبه عملی نیز پیدا کند.

محترم لطف الله خیرخواه، معین علمی وزارت تحصیلات عالی با صحبت در مورد تاریخ تحصیلات عالی در کشورگفت، که برای تقویت نظام تحصیلی باید بیش از پیش کار صورت گیرد و این وظیفه استادان و متخصصان کشور است. وی همچنان وعده نمود،که رهبری وزارت تحصیلات عالی از موارد مطرح شده در پیشنهادات این کنفرانس حمایت می نماید و برای عملی شدن آنها در حد توان تلاش خواهد نمود.

قابل یادآوری است که سلسله برگزاری این گونه کنفرانس های علمی در پوهنتون های کشور ادامه خواهد داشت و قرار است در آینده نزدیک یک چنین کنفرانس ازسوی پوهنتون شیخ زاهد خوست برگزار گردد.

در پایان این کنفرانس برای اشتراک کنندگان، استادان که مقاله ارائه نمودند، مسوولین و افراد که در برگزاری این کنفرانس زحمت و تلاش نموده بودند با اهدای تقدیر نامه مورد ستایش و قدردانی قرار گرفتند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۹ - ۱۴:۱۳
Background image

شانردهمین دور فارغ التحصیلان پوهنحی طب معالجوی در پوهنتون البیرونی برگزار شد

در این محفل محترم شیخ الحدیث و القرآن مولوی ندا محمد ندیم، وزیر محترم تحصیلات عالی و هیئت همراه شان، محترم قاری احسان الله بریال، والی ولایت کاپیسا، محترم مفتی وقایت الله وقار حنفی،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۵ - ۱۵:۲۶
Background image

پیغام تسلیت!

با تأسف اطلاع یافتم که پوهنیار استاد عبدالعلیم خوش‌حال، استاد پوهنځی شرعیات پوهنتون البیروني، داعی اجل را لبیک گفته و از دنیایی فانی، چشم بست.
استاد محترم، عمر خود را در کسب علم، تدریس. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۳:۳۵
Background image

ورکشاپ «تشریح عملی رهنمود پلان استراتیژیک » در پوهنتون البیرونی برگزار گردید

ورکشاپ یک روزه، تحت عنوان«تشریح عملی رهنمود پلان استراتیژیک »به رهبری محترم مولوی عبدالاحد حقانی معاون امورعلمی پوهنتون البیرونی در صالون کنفرانس آمریت مرکز انکشاف مسلکی پوهنتون. . .

BACK TO NEWS